Kontakta oss

Kundtjänst

Vid frågor om produkter, returer, återköp eller andra frågor gällande ditt köp, vänligen kontakta vår kundservice på kundservice@designtorget.se

Vill du nå oss på telefon är du välkommen att ringa vår kundtjänst på tel: 08-518 074 27

Kundtjänst öppettider: vardagar 9:00 - 16:00

Om du har frågor kring en specifik order så ange gärna ditt ordernummer för snabbast möjliga service.

Unfortunately, we are currently unable to ship orders abroad. We are working on expanding our business, so please check back soon!

Inköp

För etablerade varumärken, vänligen kontakta vår inköpsavdelning. Se nedan för kontaktuppgifter.

Är du en mindre producent, formgivare/hantverkare som tror du skulle passa hos oss?
Välkommen att kontakta oss med en intresseanmälan på ansokan@designtorget.se

Butiker

Letar du efter en speciell vara i en butik nära dig, eller undrar om öppettider?

Här hittar du kontaktinformation till våra butiker!

Organisation

Alexandra Wahlqvist, CEO
alexandra.wahlqvist@designtorget.se

Joakim Nilsson, CFO
+46 (0) 73 983 80 56
joakim.nilsson@designtorget.se

Björn Sjöberg, Affärsutveckling/E-handel
+46 8 462 35 24
bjorn.sjoberg@designtorget.se

Malin Wåhlström, Inköpschef
+46 8 462 97 34
malin.wahlstrom@designtorget.se

Niklas Wilhemsson, Inköp
+46 8 462 35 21
niklas.wilhelmsson@designtorget.se

Caroline Jakobson, Inköp
+46 8 518 010 93
caroline.jakobson@designtorget.se

Christina Gustafsson, Inköp (föräldraledig)
christina.gustafsson@designtorget.se

Martin Appelros, Visual Merchandiser
+46 8 462 35 22
martin.appelros@designtorget.se

Josefine Wikström Nilsson, PR & Marknadsföring
+46 8 462 35 25
josefine.wikstrom@designtorget.se

Sanna Berggren, Ekonomi
+46 8 462 35 29
sanna.berggren@designtorget.se

Eva Folkesdotter, Ekonomi
+46 8 462 35 23
eva.folkesdotter@designtorget.se

För övriga frågor, info@designtorget.se

Besöksadress huvudkontor: Kronobergsgatan 21, 112 33 Stockholm

Postadress huvudkontor: Box 12185, 102 25 Stockholm

Växel: 08-462 35 20